The 2015-2016 NSCF Grand Prix season concluded May 22nd, 2016. Here are the winners…

The results below are final, based on 18 events through May 22,2016. This is the complete end-season leader list. Winners are in bold.
Additional Sixth Grade and Kindergarten awards have been added.
High School: Feldman,Andrew
Middle School: Servin-Demarrais,Helena
Fifth Grade: Schwartz,Jared
Fourth Grade: Mulraine, M. Dominic
Third Grade: Casenas,Luis-Joshua
Second Grade: Klenoff,Caleb
K-1: Doyle,Charles
Kindergarten: Boyko,Boris

High School Leaders

Place Name Grade Score #Events Award
1 Feldman,Andrew 9 13416 13 1st Place High School
2 Sharp,Danielle 10 10662 6 2nd Place High School
3 Gisi,Thomas 9 485 10

Middle School Leaders

Place Name Grade Score #Events Award
1 Servin-Demarrais,Helena 6 9748 11 1st Place Middle School
2 Casenas,Luis-Jaime 6 7877 7 2nd Place Middle School
3 Demartino,Andrew 8 7385 7 3rd Place Middle School
4 Rekhi,Sanah 6 6680 7 3rd Place Sixth Grade
5 Aybar,Benjamin 7 5862 9 5th Place Middle School
6 Newman,Jason 6 5833 12 4th Place Sixth Grade
7 Bornmann,William 6 5584 8
8 Chun,Miles 8 4663 8
9 Feldman,Joshua 6 4247 11
10 Vail,Charlie 7 4115 6
11 Alexander,Ethan 6 3884 8
12 Daher,George 7 3531 6
13 Golimbu,Calvin 6 3048 7
14 Sinyavin,Ivan 6 2389 7
15 Handelman,Joshua 6 1631 6
16 Acampora,Max 6 1389 7
17 Freed,Kieran 6 1300 7

Fifth Grade Leaders

Place Name Grade Score #Events Award
1 Schwartz,Jared 5 18116 16 1st Place 5th Grade
2 Kelly-Yuoh,Ozzie 5 13578 16 2nd Place 5th Grade
3 Mlynar,Aurelius 5 11370 15 3rd Place 5th Grade
4 Brey,Matthew 5 5446 15 4th Place 5th Grade
5 Behringer,Meena 5 3773 6 5th Place 5th Grade
6 Zheng,Jason 5 2384 6
7 Makode,Ayan 5 1158 6
8 Moscoe-Polner,Maximilian 5 722 6

Fourth Grade Leaders

Place Name Grade Score #Events Award
1 Mulraine,M. Dominic 4 8756 17 1st Place 4th Grade
2 Acharya,Lorenzo 4 6140 8 2nd Place 4th Grade
3 Stephens,Nicholas 4 4495 12 3rd Place 4th Grade
4 Sinyavin,Alexei 4 2827 8 4th Place 4th Grade
5 Promisel,Joshua 4 2610 9 5th Place 4th Grade
6 Brown,Robert H 4 2461 7
7 Toland,Dylan 4 1858 10
8 Gao,Olivia 4 1712 7
8 Lui,Leo 4 1712 7
10 Chen,Darren 4 1583 7
11 Hodulik,Charlie 4 1570 7
12 Coulanges,Deven 4 1427 7
13 Ramos,Estevan 4 1052 7
14 Perez,Ronney 4 960 7
15 Jimenez,Luis 4 837 7
16 Maldonado,Sophia 4 351 6

Third Grade Leaders

Place Name Grade Score #Events Award
1 Casenas,Luis-Joshua 3 7339 7 1st Place 3nd Grade
2 Arora,Rahul 3 4152 8 2nd Place 3nd Grade
3 George,Christopher 3 3618 12 3rd Place 3nd Grade
4 Sanders,Joshua 3 2679 15 4th Place 3nd Grade
5 Schiwek,Thomas 3 2155 10 5th Place 3nd Grade
6 Zhu,Jenny 3 1497 6
7 Maass,Luc 3 1254 8
8 Ren,Linyue 3 1210 9
9 Herne,Gabriel 3 1179 7
10 Gerardi,Jackson 3 1132 8
11 Georgakopoulos-Ueta,Rena 3 1121 6
12 Xu,Kevin 3 1039 6
13 Obia,Menya 3 966 7
14 Surguladze,Sophie 3 952 8
15 Li,Sophie 3 864 6
16 Jaradat,Omar 3 760 6
17 Beit,Natalie 3 747 8
18 Sneddon,Ryan 3 572 6
19 Jaiswal,Aanya 3 439 6

Second Grade Leaders

Place Name Grade Score #Events Award
1 Klenoff,Caleb 2 7292 11 1st Place 2nd Grade
2 Mlynar,Seraphina 2 3644 15 2nd Place 2nd Grade
3 Krishna,Rohan 2 3062 9 3rd Place 2nd Grade
4 Arora,Arjun 2 2506 7 4th Place 2nd Grade
5 Graham,Henry 2 2313 6 5th Place 2nd Grade
6 Behringer,Neel 2 2071 7
7 Stephens,Natalie 2 2047 11
8 Brey,Juliette 2 1771 15
9 Heelan,Xiao 2 1654 7
10 Beck,Avery 2 1508 8
11 Evans,Serena 2 1205 7
12 Obia,Mich 2 950 7
13 Brown,Rhys 2 865 7
14 Brass,Clemens 2 812 6
15 Valencia,Evelyn 2 458 6

K-I Leaders

Place Name Grade Score #Events Award
1 Doyle,Charles 1 4212 10 1st Place K-1
2 Ku,Averey 1 1760 6 2nd Place K-1
3 Servedio,Oliver 1 1361 8 3rd Place K-1
4 Aybar,Alexander 1 752 7 4th Place K-1
5 Boyko,Boris K 742 8 Top Kindergartner
6 Surguladze,Luka K 727 8 2nd Place Kindergartner
6 Zhu,Sophie 1 727 6
8 Brass,Felix K 587 6
9 Behringer,Kiran K 582 8
10 Li,Eric 1 570 7
11 Dean,Colin K 554 6
12 Graham,Leo K 401 6
13 Acharya,Camila 1 303 7
14 Arora,Simi K 301 6